اسید استیک Acetic Acid که با نام اتانوئیک اسید نیز شناخته می‌شود، یک ترکیب آلی بوده و عامل اصلی طعم ترش سرکه است. این ماده یکی از ساده‌ترین اسیدهای کربوکسیل بوده و فرمول شیمیایی آن CH3COOH است. 

در حالت بدون آب، به نام اسید استیک گلاسیال شناخته می‌شود. استیک اسید یک مایع بدون بو است که در دمای زیر 16.7 درجه سانتی گراد یخ زده و به یک جامد کریستالی تبدیل می‌شود. این ترکیب خورنده است و بخار آن موجب سوزش چشم‌ها و گلو می‌شود. 

این اسید در صنایع شیمیایی، از جمله تولید الیاف مصنوعی، مواد پلیمری، فیلم‌های عکاسی و چسب چوب کاربرد دارد. 

اسید استیک همچنین در تولید بسیاری از ترکیبات شیمیایی استفاده می‌شود که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تولید مونومرهای وینلی استات، استیک بدون آب و استر اشاره کرد.

کاربرد آزمایشگاهی: اسید استیک گلاسیال یکی از بهترین حلال‌های پروتونی به شمار می‌رود و در فرآیند تصفیه‌، جهت تبلور مجدد ترکیبات آلی کاربرد زیادی دارد.

همچنین این ماده به عنوان حلال در واکنش‌های حاوی کربوکاتیون‌ها به‌کار برده می‌شود. 

اسید استیک گلاسیال در شیمی تجزیه جهت تشخیص مواد قلیایی ضعیف نظیر آمیدهای آلی استفاده می‌شود. از آنجا که این ماده خصوصیات بازی ضعیف‌تری از آب دارد، درنتیجه آمید در این محیط به‌عنوان یک باز بسیار قوی رفتار می‌کند.

شما می توانید اسید استیک از شرکت بایوکم فرانسه مطابق با گرید آنالیز و تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را هم اکنون از طریق سفارش تلفنی و یا ثبت نام در سایت خریداری نمایید.

برای دیدن مشخصات مواد تشکیل دهنده، تاریخ تولید، انقضا و جزئیات بیشتر می توانید برگه آنالیز را از تیم فروش درخواست نمایید.


99.7%
Assay 
Analytical Reagent
Grade
2.5LitrePack
CH3COOHFormula
64-19-7
 C.A.S Number

این محصول معادل کد 100063 از کمپانی مرک Merck می باشد

فروش این ماده نیاز به احراز هویت و هماهنگی با تیم فروش دارد

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

اسید استیک

Acetic Acid Glacial

برای دریافت قیمت از برندهای دیگر تماس بگیرید


تعداد بازدید: 2247

برچسب ها: مواد شیمیایی, بایوکم فرانسه, اسید استیک, اسید