سولفات آلومینیوم یا آلومینیم سولفات با فرمول شیمیایی و کلی Al2(SO4)3 با شکل ظاهری پودر سفید رنگ و قابلیت حل شدن در آب شناخته می شود.

سولفات آلومینیوم که گاهی به نام آلوم نیز شناخته می شود دارای جرم مولی 342.15g/mol می باشد. یک ماده‌ی شیمیایی قابل حل در آب است و به دلیل خاصیتی که در لخته‌سازی ذرات معلق و تبدیل آن‌ها به توده‌های بزرگ‌تر دارد، کاربرد عمده‌ای در صنایع تصفیه‌ی آب و همچنین فاضلاب دارد. کاربرد دیگر آن در صنایع تولید کاغذ و مقوا است.

نوع بدون آب آن بسیار نادر است و معمولا در کوه‌های آتشفشانی و یا معادن ذغال ‌سنگ یافت می‌شود.
این ترکیب هنگامی که در دمای 580 تا 900 درجه‌ی سلسیوس حرارت داده شود، به آلومینا (اکسید آلومینیوم) و تری اکسید سولفور تجزیه می‌شود. 

آلومینیوم سولفات در کشاورزی نیز کاربرد دارد. اضافه کردن آن به خاک به عنوان کود، موجب کاهش pH خاک شده و آلومینیوم مورد نیاز گیاه را تامین می‌کند.

سولفات آلومینیوم بیشتر به صورت هیدارته و آبدار تهیه شده که دو شکل hexadecahydrate یعنی 16 آبه و octadecahydrate یعنی 18 آبه آن رایج تر است. محصولی که در این صفحه مشاهده میکنید سولفات آلومینیوم هجده آبه است. 

شما می توانید سولفات آلومینیوم Aluminum sulfate octadecahydrate، با خلوص بالای 98 درصد از شرکت بایوکم فرانسه مطابق با گرید آزمایشگاهی و تضمین بهترین قیمت را هم اکنون از طریق سفارش تلفنی و یا ثبت نام در سایت خریداری نمایید.

برای دیدن مشخصات مواد تشکیل دهنده، تاریخ تولید، انقضا و جزئیات بیشتر می توانید برگه آنالیز این ماده را دانلود و مشاهده نمایید.


Min 98
%Assay
Analytical Reagent
Grade
500grPack
666.42
Mass weight
7784-31-8
 C.A.S Number
.:. برگه آنالیز سولفات آلومینیوم  Certificate Of Analysis .:.


این محصول معادل کد 101102 از کمپانی مرک Merck می باشد

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

سولفات آلومینیوم

Aluminum Sulfate | بسته 500 گرمی

اعتبار قیمت تا پایان سال 1399

  • 660,000 تومان


تعداد بازدید: 1575

برچسب ها: مواد شیمیایی, بایوکم فرانسه, سولفات آلومینیوم