بوراکس یا پودر بوراکس که با نام هایی مانند "سدیم بورات" یا "سدیم تترابورات" یا "دی سدیم تترابورات" نیز شناخته می شود از مشتقات بور بوده، یک ماده معدنی و از جمله نمک های اسید بوریک می باشد.

شکل ظاهری بوراکس به صورت پودر سفید رنگ و بی بو است که حلالیت متوسطی نیز در آب دارد. فرمول های مشابه بوراکس با کریستال های آبی متفاوت و شبیه به بوراکس وجود دارد که به اشتباه بوراکس نامیده می شود، اما باید توجه داشت، تنها شکل ده آبه آن، باید بوراکس نامیده شود. یا اگر نام کامل آن را ملاک قرار دهیم، تنها di-Sodium tetraborate decahydrate با فرمول Na2B4O7 10H2O باید بوراکس نامیده شود.

در صنعت از بوراکس در صنایع شوینده، مواد آرایشی و میناکاری استفاده می شود. در بیوشیمی نیز بوراکس در ساخت بافر کاربرد دارد.

شما می توانید بوراکس از شرکت بایوکم فرانسه مطابق با گرید آنالیز و تضمین بهترین قیمت را هم اکنون از طریق سفارش تلفنی و یا ثبت نام در سایت خریداری نمایید.

برای دیدن مشخصات مواد تشکیل دهنده، تاریخ تولید، انقضا و جزئیات بیشتر می توانید برگه آنالیز این ماده را دانلود و مشاهده نمایید.


101.08%
 Assay 
Analytical Reagent
Grade
500grPack
Na2B4O7 10H2OFormula
1303-96-4
 C.A.S Number
.:. برگه آنالیز  Certificate Of Analysis .:.


این محصول معادل کد 106308 از کمپانی مرک Merck می باشد

Borax, also known as sodium borate, sodium tetraborate, or disodium tetraborate, is an important boron compound, a mineral, and a salt of boric acid. Powdered borax is white, consisting of soft colorless crystals that dissolve in water. A number of closely related minerals or chemical compounds that differ in their crystal water content are referred to as borax, but the word is usually used to refer to the decahydrate
source

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

بوراکس

| di-Sodium tetraborate decahydrate | بسته 500 گرمی |

اعتبار قیمت تا پایان سال 1399

  • 539,000 تومان


تعداد بازدید: 1436

برچسب ها: مواد شیمیایی, بایوکم فرانسه, بوراکس