سوالات متداول خریداران مواد شیمیایی

 • آیا شما واقعا نماینده بایوکم فرانسه هستید؟

  شرکت ستاره آزمون پارس پس از چندین سال تجربه در زمینه فروش محصولات شیمیایی کمپانی های مرک و سیگما آلدریچ به دانشگاه های کشور و آزمایشگاه های مرجع تصمیم به واردات یک برند جدید و با کیفیت روز اروپا گرفت تا بتواند در زمینه قیمت و کیفیت خواسته های مشتریان خود را بر آورده سازد. 

  به این منظور در پاییز سال 94، پس از مکاتبات چندین ماهه با شرکت بایوکم فرانسه برای اولین بار اقدام به واردات این محصولات به کشور نمود و پس از توزیع گسترده این محصولات در دانشگاه های کشور و استان های ایران و بررسی بازخورد های علمی و بررسی آنالیزهای کیفی به این نتیجه رسید که می تواند اقدام به فروش گسترده این محصولات در ایران نماید.

  در نظر داشته باشید با توجه به عدم وجود قوانین حمایتی نمایندگان برندهای خارجی در ایران، شرکت های متفاوتی ادعای نمایندگی محصولات بایوکم را دارند و در سایت های خود ادعاهایی دروغ در این زمینه دارند، پیشنهاد ما به شما برای بررسی صحت نمایندگی شرکت های خارجی در ایران این است که با ارسال ایمیل به شرکت اصلی، نام نماینده رسمی آنها در ایران را جویا شوید و از خرید خود مطمئن شوید.

  شرکت بایوکم فرانسه، نمایندگی انحصاری در ایران ندارد و شرکت ستاره آزمون پارس در حال حاضر تنها نماینده رسمی و معتبر محصولات شیمیایی بایوکم فرانسه در ایران می باشد.


  * چرا محصولات بایوکم را از ستاره آزمون پارس خریداری کنم؟

  تنها شرکتی میتواند به شما خدمات پس از فروش و پشتیبانی از یک برند خارجی را ارائه کند که نماینده رسمی آن شرکت باشد، با توجه به اینکه ما نماینده رسمی این برند در ایران هستیم، هرگونه مشکل، درخواست و یا سوال شما را مستقیما با کارخانه سازنده مطرح کرده و در کمترین زمان پاسخگوی شما خواهیم بود.

  شما میتوانید در صفحه محصول در سایت بایوکم فرانسه، برگه آنالیز، TDS و MSDS محصول مورد نظر خود را دانلود کرده، آنرا با پیش نیازهای آزمایش خود بسنجید و سپس مطمئن شوید که محصول خریداری شده مطابق با تمامی آیتم های برگه آنالیزی که از قبل بررسی شده می باشد.

  شرکت ستاره آزمون پارس به شما اطمینان میدهد که محصول خریداری شده از این شرکت کاملا مطابق با برگه آنالیز بوده و در صورت هرگونه مشکل، ضمانت بازگشت وجه و تامین خسارت را به نمایندگی از بایوکم فرانسه بر عهده میگیرد.


 • چگونه می توانم از نماینده های رسمی مرک و سیگما آلدریچ در ایران خرید نمایم؟

  عنایت داشته باشید به دلیل تحریم های کشور امریکا، برند سیگما آلدریچ Sigma-Aldrich هیچگاه در ایران نماینده رسمی نداشته است و همین طور با توجه به تحریم های گسترده کشورهای اروپایی در چندین سال اخیر، برند مرک Merck نیز هیچ گونه فعالیت و نماینده رسمی در کشور ندارد.


  عمده واردات محصولات مرک از طریق کشورهای همسایه و توسط چندین شرکت که از تعداد انگشتان یک دست نیز کمتر می باشد صورت می گیرد، حال اینکه در بازار ایران بیشتر از صد شرکت ادعای نماینده رسمی برند مرک و سیگما را دارند.

  با توجه به این موضوع طبیعی است که بازار مواد تقلبی مرک و سیگما آلدریچ و سایر کمپانی های امریکایی در ایران بسیار رونق داشته باشد. طی تجربه چندین ساله بارها شاهد بودیم که مشتری اصرار دارد قیمت یک ماده و یا کد مرک بسیار پایین تر از قیمتی است که از وارد کننده های اصلی دارد.

  باید توجه داشته باشید قیمت های محصولات سیگما آلدریچ به سادگی در سایت این شرکت  قابل دسترس است و هیچ شرکتی نمی تواند ادعای محصول اصل را داشته باشد وقتی قیمت آن حتی از قیمت اصلی موجود در سایت سیگما آلدریچ نیز کمتر است. • کیفیت محصولات بایوکم در چه حدی است؟

  استانداردهای تولید محصولات شیمیایی همچون استاندارد NIST که متعلق به موسسه ملی فناوری و استانداردهای امریکا است و یا PH.Eur که مخفف Pharmacopoeia European و مرتبط با استاندارد یکسان در کیفیت در حیطه مواد دارویی در اروپا است برای تولید کنندگان محصولات شیمیایی در اروپا همچون مرک و یا هر کمپانی دیگری در اروپا (مانند بایوکم) یکسان است و اگر کمپانی این استانداردها را داشته باشد می توان آنرا در یک دسته از لحاظ کیفیت قرار داد.
  کمپانی بایوکم هر دو استاندارد NIST و PH.Eur را دارا بوده و در تولید مواد اولیه با کمپانی های دیگر اروپایی و امریکایی همچون Alfa Aesar نیز همکاری دارد. • چرا قیمت محصولات بایوکم بسیار پایین تر از برند مِرک است؟ چرا بایوکم را انتخاب کنم؟

  بحث قیمت در میان برندها، فاکتور های بسیار گوناگونی دارد. سابقه یک کمپانی و شناخته شدن آن و همچنین تبلیغات نقش بسزایی در قیمت نهایی دارد.کمپانی مرک سابقه ای حدود 350 ساله در کشور آلمان داشته و مشخص است که دستیابی به این رکورد دست نیافتنی است. 

  تاکید شرکت ستاره آزمون پارس بر خرید محصولات کمپانی بایوکم بیشتر تابع شرایط موجود در کشور و بازار مواد شیمیایی و محصولات تقلبی بسیار زیاد در کشور است.

  همچنین توجه داشته باشید هنگامی که یک برند نماینده رسمی در کشور نداشته باشد، محصولات آن برند باید از اولین وارد کننده و سپس چندین واسطه عبور کرده تا به دست مصرف کننده برسد و همین عامل به تنهایی باعث قیمت کاذب، بالا و غیر رقابتی خواهد شد. 

  مشخص است که اگر چنین کمپانی های بزرگی در کشور دارای نماینده رسمی در کشور بودند بازار سالم تر و رقابتی تری را شاهد بودیم، اما با توجه به اینکه کمپانی های کوچک تر همچنان در زمینه قیمت یک فاکتور رقابتی را دارا هستند،
  خرید از محصولات کمپانی هایی مانند بایوکم می تواند انتخاب مناسبی از جهت کیفیت روز اروپا در مواد شیمیایی، اصل بودن کالا و اطمینان از لحاظ بهترین قیمت باشد.

  ما همچنان مشتاق حضور نمایندگی رسمی شرکت های بزرگی چون Acros ,  Alfa Aesar ,  Sigma-Aldrich ,  Merck   و بزرگان مواد شیمیایی در ایران هستیم، اما تا آن روز تمامی تلاش ما بر پایه عرضه مواد شیمیایی آزمایشگاهی با بهترین کیفیت و قیمت است و خواهد بود. • چرا سایت شما دارای نماد اعتماد الکترونیکی نمی باشد؟

  به دلیل اینکه ما بر روی سایت خود هیچ گونه پرداخت یا فروش اینترنتی نداریم و این سایت صرفاً جهت اطلاع رسانی فنی، علمی و قیمت روز محصولات به شما عزیزان می باشد، همچنین لازم به ذکر است، فروش انواع زیادی از محصولات شیمیایی تنها با احراز هویت خریدار و درخواست رسمی از شرکت، سازمان یا ارگان مربوطه به همراه مهر رسمی امکان پذیر است.


 • مراحل خرید از سایت به چه صورت است؟

  محصولات مورد نظر را به سبد خرید خود اضافه کرده و پس از اتمام به قسمت تسویه حساب بروید، در صورتی که نام کاربری ندارید می بایست مراحل ثبت نام را کامل کنید، پس از کامل کردن تمامی مراحل، سفارش شما در صف بررسی قرار خواهد گرفت. توجه داشته باشید شما هیچ هزینه ای در هنگام تکمیل سفارش خود پرداخت نخواهید کرد.

  با توجه به محصولی که انتخاب میکنید بخش فروش راهنمایی لازم را برای طی مراحل بعدی انجام خواهند داد. 

  اگر طی کردن مراحل ثبت نام در سایت برای شما امکان پذیر نیست، می توانید با شماره تلفن 88957223-021 تماس گرفته تا پس از راهنمایی های لازم محصول برای شما ارسال گردد.

  سفارش های شهر تهران در همان روز و سفارش های شهرستان، با توجه به فاصله از شهر تهران، طی 24 الی 48 ساعت به دست شما خواهد رسید.