پودر متیلن بلو یکی از پرکاربردترین و متنوع ترین مواد شیمیایی آزمایشگاهی در بازار است.

  اخطار: این محصول یک ماده اولیه است و نمی‌تواند به عنوان داروی کرونا استفاده شود  

  این محصول به هیچ عنوان خوراکی نیست  


لطفاً بابت خرید این محصول به عنوان داروی کرونا تماس نگیرید. داروی متیلن بلو که در درمان کرونا استفاده می شود شامل ترکیبی از متیلن بلو و مواد دیگر است و در محیط کارخانه داروسازی و به صورت ایزوله با نوع دیگری از ماده متیلن بلو که مخصوص داروسازی است تولید می شود. 

یکی از رایج ترین استفاده های متیلن بلو در قابلیت ضد قارچ آن است. از آن به عنوان و نام "داروی متیلن بلو" و یا "محلول متیلن بلو" برای جلوگیری از قارچ زدگی تخم ماهی و یا از بین برنده بیماری قارچی در آکواریم و یا برای ضدعفونی کردن آکواریم استفاده می شود. 

در بازارهای فروش مواد نگهدارنده آکواریوم معمولا مایع متیلن بلو در بسته بندی های یک لیتری یا به صورت محلول کوچک قطره چکانی به شما فروخته می شود. پودر متیلن بلو بایوکم که در اینجا فروخته می‌شود و در حال مشاهده آن هستید ماده اولیه برای ساخت چنین محلول هایی است. اما باید دقت کنید اگر پودر متیلن بلو آزمایشگاهی فروشگاه ما را میخرید این پودر خلوص 99 درصد دارد و به هیچ عنوان نباید به طور مستقیم در آکواریوم استفاده شود.

روش رقیق سازی آن بنا به تجربه دوستانی که سابقه نگهداری از ماهی های آکواریومی را دارند به این شکل است که ابتدا می بایست یک گرم از پودر متیلن بلو 99 درصد را در یک لیتر آب حل نمایید. حالا یک محلول مادر دارید که یک تا سه قطره از آن برای یک لیتر آب آکواریوم کافی است. پس مشاهده می‌کنید که با این روش، یک بسته 25 گرمی متیلن بلو با خلوص بالا آزمایشگاهی میتواند به مدت زیادی نیاز شما به محلول متیلن بلو را برطرف کند. دقت داشته باشید در صورتی که از پودر متیلن بلو آزمایشگاهی پُرشده مرک یا تقلبی مرک استفاده کنید امکان آسیب شدید به محیط آکواریوم و از بین رفتن ماهی ها وجود دارد.

در توضیح بیشتر این مورد که یک تا سه قطره از محلول مادر در چه مواردی برای آکواریوم مناسب است؟ توضیح دوستان با تجربه به این صورت است که اگر قرار به ضد عفونی سطحی برای ماهیان بالغ است یک قطره کافی است. اگر قرار است برای مولدین تازه و پس از تخم ریزی استفاده شود چون قرار است محلول در برابر قارچ عمل کند 3 قطره نیاز است و اگر میخواهید برای ضدعفونی تجهیزات مانند بخاری و پمپ آکواریوم استفاده کنید 2 قطره کافی است.

البته مدت زمان قرار دادن ماهی در محیط آبی حاوی متیلن بلو و سپس پاکسازی مخزن آکواریوم توسط فیلترهای کربن اکتیو، دستور العمل های خود را دارد که بهتر است آنرا از منابع معتبر و یا متخصصان این امر پرس و جو کنید.


 متیلن بلو 25 گرمی خلوص بین 95 تا 101 درصد* 

 استاندارد دارویی و آنالیز، محصول کشور فرانسه 


از کاربردهای دیگر متیلن بلو میتوان به استفاده از آن در آزمایشگاه های میکروبیولوژی نام برد. با توجه به خاصیت کاتیونی متیلن بلو می توان از آن در آزمایش های مرتبط با اکسیداسیون و احیا مانند تست ردوکتاز  استفاده کرد.


با توجه به اینکه متیلن بلو به عنوان یکی از مهمترین رنگ های بازی شناخته می شود از آن در رنگ آمیزی باکتری ها نیز استفاده می شود. گستره های میکروبی در زیر میکروسکوپ به شکل عادی با وضوح کامل مشاهده نمی شود. به همین دلیل با رنگ آمیزی باکتری ها شفافیت و وضوح شکل را افزایش می دهند.

باید توجه داشت متیلن بلو دارای بار الکتریکی مثبت (کاتیونی) است و می تواند به ترکیبات سلولی مانند اسیدنوکلئیک و پروتین هایی که دارای بار منفی هستند جذب شده و آنها را رنگ کنند.


شما می توانید متیلن بلو از شرکت بایوکم فرانسه در بسته 25 گرمی با استاندارد دارویی PH.Eur و خلوص بین 95 تا 101 درصد* و گرید آنالیز را هم اکنون از طریق سفارش تلفنی و یا ثبت نام در سایت خریداری نمایید.


101 - 95Assay
Analytical Reagent - PH.Eur
Grade
25grPack
61-73-4
CAS Number
C16H18CIN3S.XH2O
Formula


.: دانلود برگه آنالیز Certificate Of Analysis متیلن بلو :.این محصول معادل کد 115943 از کمپانی مرک Merck می باشد

* در برخی موارد مشاهده می نمایید که میزان خلوص ماده شیمیایی بالاتر از 100 درصد می باشد، این موارد بیشتر مربوط به مواد به شکل پودری است که در مجاورت هوا رطوبت خود را از دست داده و در نتیجه میزان خلوص بالاتری را در نتایج آنالیز نشان می دهد.

خصوصیات
وزن 25 گرم
گرید Analytical Reagent - PH.Eur
برگه آنالیز Download

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

متیلن بلو

Methylene blue بسته 25 گرمی | قابل استفاده در آکواریوم

بروزرسانی قیمت بهار 1401

  • 770,000 تومان


تعداد بازدید: 13061

محصولات مرتبط

برموکروزول گرین

برموکروزول گرین

برموکروزول گرین یا برموکروزول سبز به عنوان یک شاخص pH، در تیتراسیون ها و رشد میک..

برمو فنل بلو

برمو فنل بلو

برموفنل بلو یک شاخص pH، مُعرف و نشانگر رنگ می باشد که میتوان آنرا با اضافه کردن مقداری بُرم&nbs..

1,162,000 تومان

برمو تیمول بلو

برمو تیمول بلو

برم تیمول بلو که با نام های بروموتیمول سولفون فتالین و BTB نیز شناخته می شود یک معرف یا شناساگر pH م..

تعداد بازدید: 13061

185,000 تومان

برچسب ها: معرف, شناساگر, مواد شیمیایی, بایوکم فرانسه, متیلن بلو