از کاربردهای متنوع متیلن بلو می توان به خاصیت آن در تشخیص پلاک میکروبی دندان در دندانپزشکی نام برد. با توجه به اینکه متیلن بلو قابلیت ضد قارچ نیز دارد از آن به عنوان داروی متیلن بلو برای جلوگیری از قارچ زدگی تخم ماهی و یا از بین برنده بیماری قارچی در آکواریم و یا محلول متیلن بلو، برای ضدعفونی کردن آکواریم نیز استفاده می شود. 


متیلن بلو 25 گرمی خلوص بین 95 تا 101 درصد*

استاندارد دارویی و آنالیز، محصول کشور فرانسه


از کاربردهای دیگر متیلن بلو میتوان به استفاده از آن در آزمایشگاه های میکروبیولوژی نام برد. با توجه به خاصیت کاتیونی متیلن بلو می توان از آن در آزمایش های مرتبط با اکسیداسیون و احیا مانند تست ردوکتاز  استفاده کرد.


با توجه به اینکه متیلن بلو به عنوان یکی از مهمترین رنگ های بازی شناخته می شود از آن در رنگ آمیزی باکتری ها نیز استفاده می شود. گستره های میکروبی در زیر میکروسکوپ به شکل عادی با وضوح کامل مشاهده نمی شود. به همین دلیل با رنگ آمیزی باکتری ها شفافیت و وضوح شکل را افزایش می دهند.

باید توجه داشت متیلن بلو دارای بار الکتریکی مثبت (کاتیونی) است و می تواند به ترکیبات سلولی مانند اسیدنوکلئیک و پروتین هایی که دارای بار منفی هستند جذب شده و آنها را رنگ کنند.


شما می توانید متیلن بلو از شرکت بایوکم فرانسه در بسته 25 گرمی با استاندارد دارویی PH.Eur و خلوص بین 95 تا 101 درصد* و گرید آنالیز را هم اکنون از طریق سفارش تلفنی و یا ثبت نام در سایت خریداری نمایید.


101 - 95Assay
Analytical Reagent - PH.Eur
Grade
25grPack
61-73-4
CAS Number
C16 H18 CIN3 S.XH2O
Formula


.: دانلود برگه آنالیز Certificate Of Analysis متیلن بلو :.* در برخی موارد مشاهده می نمایید که میزان خلوص ماده شیمیایی بالاتر از 100 درصد می باشد، این موارد بیشتر مربوط به مواد به شکل پودری است که در مجاورت هوا رطوبت خود را از دست داده و در نتیجه میزان خلوص بالاتری را در نتایج آنالیز نشان می دهد.

خصوصیات
وزن 25 گرم
گرید Analytical Reagent - PH.Eur
برگه آنالیز Download

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

متیلن بلو

Methylene blue for microscopy
  • 75,000 تومان


تعداد بازدید: 1520

برچسب ها: معرف, شناساگر, مواد شیمیایی, بایوکم فرانسه, متیلن بلو