از کاربردهای متنوع متیلن بلو می توان به خاصیت آن در تشخیص پلاک میکروبی دندان در دندانپزشکی نام برد.

با توجه به اینکه متیلن بلو قابلیت ضد قارچ نیز دارد از آن به عنوان داروی متیلن بلو برای جلوگیری از قارچ زدگی تخم ماهی و یا از بین برنده بیماری قارچی در آکواریم و یا محلول متیلن بلو، برای ضدعفونی کردن آکواریم نیز استفاده می شود. 

به طور معمول هر یک قاشق چایخوری از پودر متیلن بلو، قابلیت گندزدایی از حدود چهل لیتر آب آکواریوم را دارد (منبع)

اما به صورت معمول 25 گرم از پودر را در 500 سی سی آب حل کرده و آنرا دور از نور خورشید و در ظرف های تیره نگه میدارند و هر یک قطره از محلول جدید برای 5 لیتر آب کافی است. باید دقت داشت پودر متیلن بلو برای گیاهان سمی است (منبع)

البته مدت زمان قرار دادن ماهی در محیط آبی حاوی متیلن بلو و سپس پاکسازی مخزن آکواریوم توسط فیلترهای کربن اکتیو، دستور العمل های خود را دارد که بهتر است آنرا از منابع معتبر و یا متخصصان این امر پرس و جو کنید.


 متیلن بلو 25 گرمی خلوص بین 95 تا 101 درصد* 

 استاندارد دارویی و آنالیز، محصول کشور فرانسه 


از کاربردهای دیگر متیلن بلو میتوان به استفاده از آن در آزمایشگاه های میکروبیولوژی نام برد. با توجه به خاصیت کاتیونی متیلن بلو می توان از آن در آزمایش های مرتبط با اکسیداسیون و احیا مانند تست ردوکتاز  استفاده کرد.


با توجه به اینکه متیلن بلو به عنوان یکی از مهمترین رنگ های بازی شناخته می شود از آن در رنگ آمیزی باکتری ها نیز استفاده می شود. گستره های میکروبی در زیر میکروسکوپ به شکل عادی با وضوح کامل مشاهده نمی شود. به همین دلیل با رنگ آمیزی باکتری ها شفافیت و وضوح شکل را افزایش می دهند.

باید توجه داشت متیلن بلو دارای بار الکتریکی مثبت (کاتیونی) است و می تواند به ترکیبات سلولی مانند اسیدنوکلئیک و پروتین هایی که دارای بار منفی هستند جذب شده و آنها را رنگ کنند.


شما می توانید متیلن بلو از شرکت بایوکم فرانسه در بسته 25 گرمی با استاندارد دارویی PH.Eur و خلوص بین 95 تا 101 درصد* و گرید آنالیز را هم اکنون از طریق سفارش تلفنی و یا ثبت نام در سایت خریداری نمایید.


101 - 95Assay
Analytical Reagent - PH.Eur
Grade
25grPack
61-73-4
CAS Number
C16H18CIN3S.XH2O
Formula


.: دانلود برگه آنالیز Certificate Of Analysis متیلن بلو :.این محصول معادل کد 115943 از کمپانی مرک Merck می باشد

* در برخی موارد مشاهده می نمایید که میزان خلوص ماده شیمیایی بالاتر از 100 درصد می باشد، این موارد بیشتر مربوط به مواد به شکل پودری است که در مجاورت هوا رطوبت خود را از دست داده و در نتیجه میزان خلوص بالاتری را در نتایج آنالیز نشان می دهد.

خصوصیات
وزن 25 گرم
گرید Analytical Reagent - PH.Eur
برگه آنالیز Download

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

متیلن بلو

Methylene blue بسته 25 گرمی | قابل استفاده در آکواریوم
  • 370,000 تومان


تعداد بازدید: 6100

برچسب ها: معرف, شناساگر, مواد شیمیایی, بایوکم فرانسه, متیلن بلو