سدیم هیپوکلریت که با نام تجاری آب ژاول نیز شناخته می شود، مایعی سفید رنگ متمایل به زرد با فرمول NaOCl می باشد که به صورت گسترده از قرن 18 برای گندزدایی، سفید کردن و بوزدایی استفاده می شود و در ایران بیشتر با نام وایتکس معروف است. 

آب ژاول محلولی است حاوی آب به همراه درصدی سدیم هیپوکلریت در آن. محلولی ناپایدار است و اگر در مجاورت نور و حرارت قرار گیرد به تدریج خاصیت خود را از دست می دهد. میزان کلر موجود در این محصول از بایوکم حدود 6 درصد می باشد.

آب ژاول ماده ای سمی است با بوی تند که در صنعت بیشتر برای سفید کردن پارچه، خمیر کاغذ و عامل رنگ زدایی استفاده می شود. با توجه به خاصیت آب ژاول در بالابردن pH از آن به عنوان جایگزین پرکلرین، برای گندزدایی آب آشامیدنی نیز استفاده می شود چرا که هزینه ی استفاده از آب ژاول در مقایسه با پرکلرین کمتر می باشد و مقدار رسوبی که پس از تزریق آب ژاول بر جای می ماند، مربوط به سختی و جامدات محلول و جامدات محلول بالای آب خام است که در مقایسه با پرکلرین بسیار کمتر است.

شما می توانید سدیم هیپوکلریت از شرکت بایوکم فرانسه مطابق با گرید آزمایشگاهی و تضمین بهترین قیمت را هم اکنون از طریق سفارش تلفنی و یا ثبت نام در سایت خریداری نمایید.

برای دیدن مشخصات مواد تشکیل دهنده، تاریخ تولید، انقضا و جزئیات بیشتر می توانید برگه آنالیز این ماده را دانلود و مشاهده نمایید.


5.97
Assay active chlorine
Laboratory Reagent
Grade
1Litre
Pack
NaOCl
Formula
7681-52-9
C.A.S Number

.:. برگه آنالیز  Certificate Of Analysis .:.


Sodium hypochlorite (NaOCl) is a compound that can be effectively used for water purification. It is used on a large scale for surface purification, bleaching, odor removal and water disinfection

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

سدیم هیپوکلریت | آب ژاول

برای دریافت قیمت از برندهای دیگر تماس بگیرید


تعداد بازدید: 1475

برچسب ها: مواد شیمیایی, بایوکم فرانسه, سدیم هیپوکلریت, آب ژاول